Re: Jakie auto najbezpieczniejsze na zimę?

> Chodzi ci o to, że na płaszczyźnie sprzętu składka zależy przede wszystkim od p

> ojemności silnika (czyli 3 litrowe Volvo AWD z mega elektroniką ma droższe oc,

> niż 110 konne 1.4 FWD) ?

To chyba bardziej skomplikowane.

Moj pojazd ma blisko 200 KM i zasadniczo tylny naped. Place jednak zaledwie 600 zl OC z uwagi na permanentna bezszkodowosc oraz fakt, ze te 200 KM podlaczone jest do ciezkiego pick-upa, a nie lekkiej osobowki z tzw. sportowym sznytem. Moj stetryczaly wiek rowniez ma wplyw na wysokosc skladki. Zadawali rowniez pytanie o to czy mam dzieci i czy woze je autem.

O pojemnosc silnika, owszem, pytali. A wynosi ona 4,3 litra.Po ptokach. Beret sie sfilcowal… ZNOWU :))))

I niech tak juz zostanie.

Re: niedzielni kierowcy / duza czesc kobiet – KAR

Wiecie co, mnie to najbardziej jedna rzecz niepokoi…

Często widzę dziadków, którym się już ręce trzęsą, szkiełka w okularach mają jak denka od musztardy a wsiadają w stary 30-to paroletnią skorupę i wyjeżdzają na drogi.

Ostatnio przyczaiłem takiego jednego jak bezczelnie na czerwonym świetle przejechal i wbił się na skrzyżowanie… normalnie aż zamarłem. Czy nie powinno sie w takich przypadkach robić czegoś takiego jak „okresowe badanie sprawności kierowcy”?????????

A druga rzecz najbardziej irytującą jest taka że taki dziadek, ma 60 albo i więcej % zniżki na polisie OC za to że nie jeździ, tylko raz na rok wyjeżdża i mają miejsce zdarzenia podobne do tych które opisałem powyżej, a ja np jestem kierowcą od 4 lat i mam 30% zniżki a przejechałem już 89 000 km i ja jestem pewien że znam przepisy lepiej niż ten dziadek i w wielu sytuacjach ja bym nie dostał mandatu, albo nie doprowadziłbym do kolizji/wypadku a on tak… więc gdzie tutaj sprawiedliwosć Towarzystw Ubezpieczeniowych? Kierowca który nie jeździ a ma wiek 75 lat i ma wykupioną polisę ma 60% zniżki za bezszkodowość, a ja jeżdżąc codziennie po 100 km (średnio) bo zjeździłem pół europy mam tylko 30% i wzwyżkę za wiek bo mam 22 lata to co to znaczy, że jestem względem tego dziadka jakiś niezrównoważony na drodze? Kiedy to on właśnie łamie przepisy??