Re: Volkswagen Passat Alltrack – test | Pierwsza

Tylko passtuch w tdi-ku. Szyk, elegancja oraz poważanie wśród sąsiadów i znajomych. Z plusów należy wspomnieć o wykończeniu wnętrza plastikami pozyskanymi z przetopionych dziecięcych wiaderek z piaskownicy, co pozwala myć wnętrze bezpośrednio wodą ze szlaucha. I ten ponadczasowy design. Jeżeli właściciel straci pracę na roli, może bez większych kłopotów przerobić auto na karawan. Żałobnicy już na sam widok takiego pojazdu będą zanosić się płaczem. Szaro, smuto, ponuro.

Re: Civic na piątkę, Compass na dwójkę

@ Gość: Octavian 1,9 tdi

>> Hondy to padaczki nie nadające się do jazdy.

Pro – NIemiecka Gazeta tego nie potwierdza :

www.auto-swiat.pl/1-volkswagen-passat-b6-gdzie-ta-niemiecka-jakosc

www.auto-swiat.pl/1-accord-tourer-100-tys-km-za-kierownica-rodzinnej-hondy

Dodam, że o zacinającym się hamulcu elektrycznym w passacie czy innych „duperelach” nikt nie wspomina bo co to za problemy rzędu kilkuset PLN jak w pasku niedomaga cały układ napędowy za kilka – naście tys. PLN.

Re: Volkswagen Passat Alltrack | Galeria

@Holzwagen + @rap
„Ile jest takich samochodów na rynku – nie SUVów – może i ślicznych, ale o ograniczonych walorach użytkowych, ale pełnowartościowych rodzinnych aut, które pozwolą się wydostać z jakiejś śnieżno-błotnej opresji? Outback, Octavia Scout, coś jeszcze?”
„chyba nikt tutaj nie slyszal o audi allroad albo octavii w ktorych juz ten sam patent z podwyzszonym zawieszeniem koncern VAG wprowadzil juz dawno…”

Lista poniżej:

moto.pl/MotoPL/1,111276,4263219.html
moto.pl/MotoPL/1,88389,6488042,Subaru_Outback_bez_charakteru.html
moto.pl/MotoPL/55,88389,10899148.html
moto.pl/MotoPL/1,88389,10944426,Audi_A6_Allroad_Quattro_po_raz_trzeci.html
moto.pl/MotoPL/56,90109,10070790,Honda_Crosstour,,2.html
(Na końcu listy ciekawostka, bo model nie dostępny na naszym rynku niestety).

Co do wspominanej Octavii.
Octavia Scout jakby nie pasuje do tego zestawienia, bo to w końcu kompakt, a nie klasa średnia. Jednak z racji na nieprzeciętnie przestronne wnętrze warto ją do tego zestawienia dołączyć. Nie sprawdzałem jak przestrzeń bagażowa, ale „zwykłe” Octavie w tej kwestii potrafiły konkurować modelami klasy średniej.
moto.pl/MotoPL/1,88389,6526256,Octavia_Scout___czeski_harcerz.html

Jest z czego wybierać.

Re: Volkswagen Passat Alltrack | Galeria

Pomijając kwestię Passata jako takiego, pomysł na auto, wzięty od Outbacka, Allroada i Volvo XC dobry. Od zwykłego, banalnego do bólu, kombi wygląda po prostu lepiej i bardziej stylowo, co w sytuacji, gdy pojazd tego segmentu jest zwykle głównym wozidłem w rodzinie, uzupełnianym jakimś autkiem miejskim, jest nie bez znaczenia. Nieco zwiększony prześwit i Haldex nie dają oczywiście terenowości, ale większej dzielności na drogach o złej nawierzchni, polnych czy trywialnych rozgrzebanych dojazdach do osiedli w budowie nie da się zaprzeczyć. Jednocześnie właściwości jezdne nie powinny być pogorszone w jakikolwiek zauważalny sposób (jeżeli w ogóle). Podsumowując, dużo lepsza użyteczność ogólna niż SUVów na bazie kompaktów, z ich ciasnym wnętrzem, małą pakownością, wysoko położonym środkiem ciężkości i identycznym brakiem prawdziwej terenowości.