skrzynie CVT – czy naprawdę takie złe?

Większość z nas miała do czynienia z jakąś skrzynią bezstopniową. I byliśmy rozczarowani. Nawet Audi (multitronic) nie zachwyca.

Główną wadą jest wchodzenie silnika na obroty bez efektu w postaci momentu na kołach.

Jakie zatem panuje przekonanie?

Że cvt jest dobre dla miejskich aut, że jest awaryjne i nie warte uwagi.

Podkręcamy się skrzyniami dwusprzęgłowymi i planetarnymi BMW i DB – siedmio i ośmiobiegowymi..

Tymczasem – CVT ma mnóstwo potencjalnych zalet: PROSTA aż do bólu konstrukcja – co powinno przekładać się na bezawaryjność. Kompaktowe wymiary. Łatwość oprogramowania (właściwie jeden parametr – położenia paska)

Zwróćcie uwagę, że Toyota, Nissan czy Subaru – zlewają dwusprzęgłówki i twardo stoją przy cvt. Przy tym Toyota ma przecież na swoje półce skrzynie planetarne (rynek amerykański)

Skąd się to bierze?

Czyżbyśmy nie dostrzegali czegoś?

Subaru pokazał LINEARTRONICA – skrzynię podobno pozbawioną wad…

Ktoś z Was ma doświadczenia jazdy ze współczesnymi bezstopniowymi automatami?

Macie nowe murano? Avensisa? Czy subaru XV?

Może jesteśmy ślepi na nową tendencję na rynku?

Sam nie wiem…

jeepYCDSOYA

Re: Toyota Corolla rocznik 2005 – jaka cena?

roney03 napisał:

> Ty rzeczywiscie jestes zalosny

> masz pomagaj

> forum.gazeta.pl/forum/w,25,140071512,140071512,Nowoczesna_sofa_czy_bedzie_pasowala_do_wnetrza_.html

> forum.gazeta.pl/forumSearch.do?&query=%20net_marika&author=%20net_marika&sortMode=SCORE&queryMode=SIMPLEALL&pageNumber=2

> Kumasz pan to, czy masz pan za daleko do łba?

Ja odpowiadam na tema t a ty mi dogadujesz ! puknij się młotkiem w czółko …

żałosne to są twoje docinki !;-)Tak. To prawda że moje poglądy są oryginalne…ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają …To jednak daje mi siłę i utwierdza w przekonaniu że mój sposób myślenia ma w sobie coś czego inni nie mają…coś więcej niż tylko „hau hau” 🙂

rzuć monetą ;-)

Orzeł to Toyota 😉Tak. To prawda że moje poglądy są oryginalne…ludzie mi tego zazdroszczą bo też by tak chcieli, ale nie potrafią, więc działa u nich zasada negacji. Nie potrafią czegoś zrozumieć więc to odrzucają …To jednak daje mi siłę i utwierdza w przekonaniu że mój sposób myślenia ma w sobie coś czego inni nie mają…coś więcej niż tylko „hau hau” 🙂

Re: Toyota Corolla automat

> zozbujaj auto na rownej drodze do 50ki z zdejm gaz

> gdy zwolni to bez deptania gazu powinno jechac 25 – 30

> przez pareset metrow bez koniecznosci gazowania

> bez gazu na w/wm predkosciach niepowinno szarpac/bujac

Czy ktoś mógłby przetłumaczyć tą instrukcję na polski? Wyczuwam tu metodę pożyteczną dla tysięcy potencjalnych nabywców, ale ten techniczny żargon skutecznie odcina od wiedzy.

Toyota Corolla automat

Witam wszystkich serdecznie!

przymierzam się do zakupu swojego pierwszego autka.Oferty używanych samochodów przeglądam już od jakiegoś czasu. Ostatnio spodobał mi się jedna oferta – Toyota Corolla z 2002 r. silnik 1.6 benzyna, automat. Auto kupione w kraju, drugi właściciel. Ponieważ będę jeździła głównie w mieście automat jest dla mnie dużą zaletą i takiego samochodu też szukam. Chciałabym zapytać się o opinie i doświadczenie innych użytkowników nt tego samochodu oraz silnika w automacie w tym modelu. Domyślam się, że za wiele takich osób nie ma, ale może ktoś się wypowie.

Nie mam zbyt dużego doświadczenia. Prawo jazdy mam ponad 5 lat, ale jak dotąd nie dorobiłam się swojego auta. Najwięcej jeździłam Toyotą Camry (amerykańska wersja, automat teraz to już wiekowy samochód ma chyba z 14 lat ) Jeździło się bardzo dobrze.

Najchętniej kupiłabym właśnie Toyotę. Dotychczas myślałam o yarisce. Nie potrzebuje dużego auta, tak jak wspomniałam będę jeździć głównie w mieście. Dojazdy do pracy – mam ok. 20 km w jedną stronę, jakieś zakupy itd.

Będę wdzięczna za opinie i porady nt takiego modelu.