Re: pieszy i przejście

oixio napisał:

> Jeśli zauważyłeś to co napisałeś to masz obowiązek zaprzestania takiego działan

> ia, które zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego – art.3 PoRD./…/

…I to jest właściwe podsumowanie całej tej debilnej dyskusji. Dalej nie ma o czym gadać.;)„Jeśli wiec pisze że raport KE mówi że jestesmy njagorszymi kierowcami w Europie(poza slamsem europejskim ) to mam na to dowód.”

(habudzik/Poll, 31.10.07, 11:36)

Re: Policja – podwyższyć mandaty.

Niech drogówka weźmie się wreszcie do uczciwej roboty i nie pitoli. Oprócz przekroczeń prędkości o kilkanaście km/godz. (bo takie wykroczenia stanowią przeszło 90% ich „przerobu”) najczęściej na w jeździe do lub wyjeździe z obszaru zabudowanego albo na jakiejś przelotówce w obszarze zabudowanym, na której „zapomniano” podwyższyć dozwoloną prędkość jest jeszcze wiele innych, kompletnie przez nich ignorowanych spraw.„I do tego tez się bedziesz musiał przyzwyczaić . Ja Ci to mówię a jak ja coś mówie to tak prędzej czy później będzie.”

(habudzik/Poll, 26.06.09, 16:12)

Re: Policja – podwyższyć mandaty.

A ja kiedyś widziałem jak na autostradzie we Francji jeden gość popitalał prawie 300km/godz. – też dobre, nie? Ilu takich jest? Jaki odsetek ogółu stanowią? Jaki procentowy udział ogółu ujawnionych i ukaranych?„W Polsce najkrótsza droga ze wsi do wsi biegnie w lini prostej a w Szwajcarii wokół wzniesienia .”

(habudzik/Poll, 01.10.09, 10:37)

Re: LPG

osmanthus napisała:

> Maja was za przyglupow?

Co w tym dziwnego? Wszędzie są jakieś tam dziwne i w innych krajach nie występujące regulacje… We Francji na przykład wszystkie leki (nawet środki przeciwbólowe, na zgagę i na kaca), nawet parafarmaceutyki możesz kupić tylko w aptece a fajki tylko w specjalnie oznaczonych sklepikach z jednakowym logo „Tabac” i Francja też nie jest żadnym wyjątkiem…:P„To dlaczego ( może nie w Szkocji ) ukrywa sie radary za granicą???”

(habudzik/Poll, 05.03.09, 22:27)

Re: Znowu bezpieczeństwo priorytetem (3)

Tamtego kombajna z rozłożonym zespołem żniwnym zapewne by nie zatrzymali, bo jakie jeżdżą powolutku a poza tym facet, który takiego prowadzi to nie jest kierowca tylko operator.„I do tego tez się bedziesz musiał przyzwyczaić . Ja Ci to mówię a jak ja coś mówie to tak prędzej czy później będzie.”

(habudzik/Poll, 26.06.09, 16:12)

Re: Wystarczy 1 sekunda odwrócenia uwagi od drogi

Wniosek: trzeba jeździć z prędkością 0 (słownie: zero) kilometrów na godzinę – wtedy można odwrócić uwagę nie na sekundę a nawet na całą godzinę i na pewno nic się nie stanie. No, chyba że spadnie meteoryt albo uderzy piorun.:P„W Polsce najkrótsza droga ze wsi do wsi biegnie w lini prostej a w Szwajcarii wokół wzniesienia .”

(habudzik/Poll, 01.10.09, 10:37)

Re: Zamknij oczy na 5 sekund…

rapid130 napisał:

> Za mało mówi się o „distracted driving”. Nawet nie mamy idealnego odpowiednika

> tego pojęcia w języku polskim.

Ależ, mamy: „niedostosowanie prędkości do warunków”! Trzeba jeździć wolniej po prostu, to nic się nie stanie.:)))„I do tego tez się bedziesz musiał przyzwyczaić . Ja Ci to mówię a jak ja coś mówie to tak prędzej czy później będzie.”

(habudzik/Poll, 26.06.09, 16:12)

Re: Plan mandatowy

W niektórych krajach na wschód i południowy wschód od Polski, takie metody są normą: zatrzymują i mówią że przekroczyłeś prędkość. Puszczają cię od razu, jak tylko dasz im w łapę a jak nie dasz, to zabierają cię na posterunek i potrafią przetrzymać nawet 2 dni. Tam milicja ma posłuch i szacunek, nie to co u nas…„W Finlandii przez las jest ograniczenie 50km/h i wszyscy się tego trzymają choć do zabudowań najbliższych jest 100km .”

(habudzik/Poll, 23.06.09, 08:41)