Policja – podwyższyć mandaty.

motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/mandaty-w-polsce-sa-za-niskie-apeluja-o-znaczna-podwyzke,1854860,324

Trudno się nie zgodzić z argumentami policji. Od 1995 płace wzrosły 5 – krotnie , mandaty wcale (PL – raj dla piratów drogowych).

Jeszcze istotniejsza jest możliwość natychmiastowego zatrzymywania PJ za drastyczne przekroczenia prędkości, dziś ktoś jadący 150 w mieście dostaje radę „zwolnić proszę”.

Szczerze mówiąc, mam wątpliwości co z tych propozycji wyjdzie, przecież już propzycja 2 krotnej podwyżki mandatów spotyka się ze zdecydowanym sprzeciwem (wzrost płac 5x), od stycznia dodatkowo max. będzie można dostać 10 pkt. za jednym razem, to rozwiązanie przeciwne do proponowanych przez policję.

Jak na razie prowadzi się politykę cichego wspierania bandytyzmu na drogach i wątpię czy to się zmieni.

Re: 150/50 i 500zł/10 pkt.

samspade napisał:

> Kwestia definicji co nazwiesz bandytyzmem drogowym. Dla mnie osoba jadąca 150

> przez teren zabudowany powinna mieć zabrane prawo jazdy na miejscu. (…)

> Z drugiej strony patrząc według jakiejś dziwacznej logiki niektórych osób na

> tym forum czemu go w ogóle zatrzymano.

Jadacy 3 razy za szybko jest niebezpieczny. Nie dlatego, ze jedzie szybko – jezeli nic sie nie wydarzy najprawdopodobniej nie zrobi ani sobie ani nikomu krzywdy. Niebezpieczny jest dlatego, ze razaco przekracza granice tego, czego mozemy spodziewac sie po innych uczestnikach ruchu, a to z cala pewnoscia zaowocuje niebezpiecznymi sytuacjami. Bo inni kierowcy podejmuja swoje decyzje na podstawie doswiadczenia (samochod, pod ktory wjezdzam jest 300-400 m ode mnie wiec moge jechac), a nie dlugiej obserwacji z uzyciem przyrzadow do mierzenia predkosci i odleglosci.

Glosy o bezsensownosci zatrzymywania przekraczajacych predkosc i karaniu ich dotycza kierowcow przekraczajacych predkosc nieznacznie – powiedzmy do +20%. Ich predkosc nie jest na tyle razaco za duza, zeby mogla miec wplyw na podejmowanie przez innych kierowcow decyzji. Karanie za jade niewiele za szybko jest wiec karaniem za nic.

To jeden z glosow w dyskusji, a nie obowiazujaca wykladnia.

Z cala pewnoscia na powstanie takiego glosu wplyw ma policyjna (i strazowa) praktyka lapania za predkosc 1 cm za biala tablica, zanim jeszcze pojawi sie zabudowa, oraz w roznych zabudowanych lasach czy krzaczorach. Taka praktyka powoduje to, ze ludzie widza „umownosc” dbania o bezpieczenstwo. A skoro jest umownosc, to dlaczego nie mozna by zabrac glosu „pod prad” obowiazujacych trendow? 😛Optymisci wierza, ze swiat stoi przed nimi otworem. Pesymisci wiedza, gdzie ma ten otwor.

Re: 150/50 i 500zł/10 pkt.

Kwestia definicji co nazwiesz bandytyzmem drogowym. Dla mnie osoba jadąca 150 przez teren zabudowany powinna mieć zabrane prawo jazdy na miejscu. Być może jak to Edek napisał jest to kwestia opłacalności.

Z drugiej strony patrząc według jakiejś dziwacznej logiki niektórych osób na tym forum czemu go w ogóle zatrzymano. Przecież nikomu nic nie zrobił. Może i tutaj kryje się przyczyna stanu rzeczy na naszych drogach.

I na koniec należy wspomnieć o zachowaniu policjantów. Czemu od razu nie zatrzymują delikwenta tylko jadą za nim i nagrywają kolejne wyczyny?

151/140 km – 2 pkt i 50-100 zl

To naprawde tak trudno zrozumiec? To jest po prostu znakomicie skalkulowane. Takich piratow jest tak malo, ze nie warto sie nimi zajmowac. Tu bowiem chodzi o zysk. Gdyby bowiem chodzilo o bezpieczenstwo gosc zostalby postawiony przed sadem, po zabraniu prawka na miejscu. A wtedy raz zaplacilby grzywne,a potem dlugo nic. A tak system pielegnuje wzglednie wysokie sankcje za minimalne przekroczenia, w celu gospodarskiego takiego skubania, aby nie oskubac…Po ptokach. Beret sie sfilcowal… ZNOWU :))))

I niech tak juz zostanie.

Re: Remont nieodzowny, ujety w okolniku

edek40 napisał:

zwezila w porannym i s

> niegowym szczycie
najbardziej w Polsce obciazony odcinek drogowy.

Z podziwu dla megalomanii Mazowszan nigdy nie wyjdę i wyjśc nie mogę co chwilę dostając k’temu kolejne powody, ale spróbujmy rzeczowo:

Masz wsparcie na to co piszesz? Bo wedle powszednie dostepnych danych po tej Twojej dróżce jeździ (zaokrąglijmy) 2 razy mnie aut niż po najbardziej w Polsce obciazonym odcinku drogowym (tym naprawdę).

Tutaj materiały pomocnicze:

siskom.waw.pl/nauka/gpr/Mapa_GPR2010_zDW.pdf

siskom.waw.pl/nauka/gpr/SDR_w_pkt_pomiarowych_w_2010_roku.pdf