auto dla studenta około 22 tyś złotych

Powiem tak coś tam uzbierałem coś tam rodzice dołożyli mam 22 tyś na samochód + 2 tyś na ubezpieczenie+ jakiś tysiąc na tzw WRAZIE W ;] aktualnie posiadam Forda Escort 1.3 benzyna 1998 (jakby ktoś zainteresowany SPRZEDAM) 😉 interesuej mniej coś małego, mało pali tania eksploatacja, naprawa itd coś typu Opel corsa D Ford Fiesta mk VII najbardziej alfa romeo mito ale tu brak jeszcze wystarczających środków ;P ale moje pytania do was co mi policicie jak to jest z tymi Dieslami mało palą ale sie psują ? benzyna pali więcej ale sie wogóle nie psuje, no i to LPG które bardzo mało pali czy jak z tą eksploatacją doradźcie mi benzyna diesel czy gaz ?powiedzcie mi jak to jest tak z waszego punktu widzenia prosze 😉

Re: Opel Corsa B – kobieta pyta :)

agjawroc napisał(a):

> witaj

>

> ostatni przegląd generalny z wymianą płynów odbył się w październiku 2009 r.

Jeżeli wymieniono wszystko, łącznie z płynem hamulcowym i chłodniczym, to jak wyżej.

> od tamtej pory tylko przeglądy do OC – corocznie w maju, do tego wymiana oleju

> wiosną tego roku – auto przez te 3 lata przejechało 13000 km. Oleju nie chcieli

> mi wcześniej wymienić – powiedzieli, że co 15000 km i kropka 🙂 Miesięcznie r

> obię max 500 km.

Z tym „15.000 i kropka” może i mają trochę racji (podobno). Ja jednak wolałbym dmuchać na zimne – w końcu wymiana oleju i filtra oleju to groszowa sprawa.

> Tankuję na BP tylko, wymieniać filtr? Był zmieniany 10.2009 ?

Jeżeli nic niepokojącego (problemy z uruchomieniem, problemy z przyśpieszaniem [choć to 1,0, tak więc są – ale chodzi mi o niechętne „wchodzenie silnika na obroty”) się nie dzieje – to po co?

Też najczęściej BP – filtr w jednym z samochodów wymieniłem tylko jeden raz już po trzech latach – jak podjazd do garażu nie był gotowy i poprzedni filtr uszkodziłem 🙂

> Filtr powietrza wymienię 🙂

Warto, przynajmniej raz na dwa lata powinno się.

> To coś przy hamulcach, co jest z przodu, mam do wymiany – dowiedziałam się przy

> wymianie opon 🙂 Nie piszczą ale mają mało mm.

Klocki albo tarcze i klocki.

Klocki to kilkadziesiąt złotych (plus wymiana, bo zakładam że sama tego nie zrobisz). Klocki + tarcze w Corsie B nie powinny kosztować więcej niż 300 złotych (z wymianą już).

> Dziękuję 🙂

Proszę bardzo i przepraszam za ten pasek – też mam starego Opla, tyle że innego i z większym silnikiem i miałem prawo się z rozpędu pomylić, co na szczęście szybko mi wytknięto 🙂Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym (W.Churchill)

Opel Corsa – Elektryka haka

Witam, zakładam hak holowniczy i mam problem z elektryką.

Podpiąłem się do świateł z lewej strony(delikatne nacięcie kabli). Mam problem z podłączeniem się do +12. W instrukcji pisze, żeby podłączyć się bezpośrednio do akumulatora(trochę daleko :P). Czy jest gdzieś wiązka do podłączenia się do haka, bądź bliżej wyprowadzony +?

Pozdro