Re: Co może infrastruktura?

> Oczywiście znajdą się krytycy „fascynacji infrastrukturą”.Przecież to nie droga

> zabija a głupota kierowców i prędkość itp. bełkot.

Alez to oficjalna linia naczelnych wladz partyjnych i panstwowych. Przeciez tylu znakomitych ludzi nie moze sie az tak mylic. Dlatego stawiaja tyle fotoradarow. I wysepek.

> Zgoda,za ileś tam procent wypadków winna jest nieostrożność czy głupota kierowc

> ów (prędkość,brawura brak zdrowego rozsądku itd.) ale odpowiednia infrastruktur

> a mogła by ograniczyć ich ilość a na pewno znacznie zmniejszyć ich skutki.

No ale drogi mamy jakie mamy. Wystarczy sie do nich dostosowac i beda rodzic sie nowi ludzie. Na nowe nie ma co liczyc, bo cala kasa poszla na fotoradary.

> Ciągłe powtarzanie tych „prawd oczywistych” sprawia wrażenie wprost niewyobraża

> lnej dbałości naszego państwo o swoich obywateli.

Nawet na tym forum „prawdy oczywiste” znajduja posluch. Nawet jesli ktos tam zauwaza, ze z drogami nie zawsze jest OK, zaraz twierdzi, ze tu i tu jest OK, wiec nie ma co narzekac, a kierowcy i tak sa winni.

Przypominam moj watek o „piratach” i zdjeciach opatrujacych wynurzenia na ich temat. Pismakom rowniez jakby bardziej po drodze robic za klake wladzom niz w krotkich zolnierskich slowach napisac troszke rzetelniej.Po ptokach. Beret sie sfilcowal… ZNOWU :))))

I niech tak juz zostanie.

Re: Fotoradar ze zniżką

Prawie jak za komuny – decydenci pierniczą w górnolotnych słowach o dobrobycie, a wiadomo że chodzi o władzę. Niewielu naiwnych się jednak na to nabierało.

A dzisiaj wystarczy powiedzieć „bezpieczeństwo” i już rzesze lemingów popierają, jakby nie było oczywiste że tu tylko o kasa się liczy.

Oto jedno z ulubionych miejsc poprawiania bezpieczeństwa (ograniczenie do 50 km/h przez całą dobę):

goo.gl/maps/jdymeHabudzik napisał:

27.07.2007r. – „Jestem zasranym głupkiem i co z tego ???”

www.youtube.com/results?search_query=fotoradar+stra%C5%BC+miejska

Re: Ale kasa!

htoft napisał:

> Kasa kasą, ale ktoś zabija te > 4000 osób rocznie (ponad dwukrotnie więcej,

> niż mogłoby to wynikać ze średniej europejskiej). Radary to jeden ze sposobów

> na powstrzymanie tej masakry.

Nie ktoś, a COŚ. Drogi konkretnie, co dość wyraźnie dał chyba do zrozumienia raport EuroRAP (LINK, LINK). A o „działaniu” fotoradarów (gminnych, ale to miarodajne, bo policyjnych jest żałośnie mało) równie wyraźnie wypowiedział się NIK (LINK).

A jak ktoś nie wierzy, to niech spróbuje wykazać, że od czasu pojawienia się przy polskich drogach setek masztów nastąpiło radykalne zmniejszenie liczby wypadków i zabitych. Można się nie trudzić – w zeszłym roku liczba zabitych wzrosła, co świadczy o tym, że „proste” (łojenie) metody zapewniania bezpieczeństwa bez radykalnej poprawy jakości infrastruktury nić nie dają. Z wyjątkiem szerokiego strumienia kasy do budżetu oczywiście.Optymisci wierza, ze swiat stoi przed nimi otworem. Pesymisci wiedza, gdzie ma ten otwor.

Re: A2 z Pruszkowa do Warszawy otwarta

kasa z unii wpłynęła ppdczas panowania PO. Nie warto nawet wspominać ile jej zmarnowano/ukradziono

tego dowiemy się pewnie pod koniec roku jak zmienią się rządy i coś czuję, ze wtedy nie jeden zmieni nicka… 🙂

Tropili afery, a gospodarka puszczona samopas kwitła. Obecnej ekipie wydaje się że coś potrafi i niestety usilnie próbuje pokazać że to prawda.

to nie do końca prawda; ekipa jarkacza w porównaniu z ekpią Matoła to wolnorynkowcy pełną mordą i jak popatrzysz na ich ówczesną legislację to jednak mieli wpływ na gospodarkę i ją liberalizowali… Rzekomy talibanizm Jarkacza został ludziom wmówiony przez media należące do rządzącego Poslką od 20 lat estabilishmentu bo klarowne przepisy, wolny rynek (taki prawdziwy a nie wystylizowany) jest zagrożeniem dla ich interesów.. Oni potrafią działać tylko wtedy gdy mogą liczyć na sprzyjającego ich biznesom urzędnika i w sytuacji w której tej urzędnik nie jest w stanie pomóc ich firmom to oni sobie nie poradzą..

Politycy też dbają by sterowany przez nich urzędnik był faktycznym decydentem bo dla nich taka sytuacja oznacza bezpieczny spadochron na przyszłość; wiadomo, ze łaska wyborców na pstrym koniu jeździ i jak nie bedą chcieli z polityka zrobić posła/ministra to znajmoy prezes Rychu zrobi ich „dyrektorem zarządzającym” albo przynajmniej konsultantem do czasu aż łaska wyborców znowu wróci..

Tak zorganizowana jest Polska od ponad dwudziestu juz lat i jak widać ten mechanizm bardzo się wyborcom podoba..Swan

** Just say no to drug reps **

nofreelunch.org/

Re: kradziez audi czestochowa

Nie wszystkie polisy (o ile są, ale takie auto bym ubezpieczył na pewno) mają „wpisaną” kradzież. Poza tym jeżeli autko będzie nie naruszone to po co komu kasa z AC jak tam zazwyczaj trzeba czekać do umorzenia sprawy (dużo czasu). Jeszcze gorzej jak autko się znajdzie np. w częściach – wówczas często nie chcą wypłacić, bo przecież auto „wróciło”, a to, że tylko lampa – no cóż – witamy w Polsce 🙂Innowacyjne urządzenia kosmetyczne: thermolifting, makijaż permanentny.