auto dla studenta około 22 tyś złotych

Powiem tak coś tam uzbierałem coś tam rodzice dołożyli mam 22 tyś na samochód + 2 tyś na ubezpieczenie+ jakiś tysiąc na tzw WRAZIE W ;] aktualnie posiadam Forda Escort 1.3 benzyna 1998 (jakby ktoś zainteresowany SPRZEDAM) 😉 interesuej mniej coś małego, mało pali tania eksploatacja, naprawa itd coś typu Opel corsa D Ford Fiesta mk VII najbardziej alfa romeo mito ale tu brak jeszcze wystarczających środków ;P ale moje pytania do was co mi policicie jak to jest z tymi Dieslami mało palą ale sie psują ? benzyna pali więcej ale sie wogóle nie psuje, no i to LPG które bardzo mało pali czy jak z tą eksploatacją doradźcie mi benzyna diesel czy gaz ?powiedzcie mi jak to jest tak z waszego punktu widzenia prosze 😉

Re: kupno pierwszego samochodu

Co do samochodów właśnie przeszedł mi koło nosa Ford Fiesta bo za dużo złego o nim słyszałam a auto wydawało się w porządku. Podoba mi się wiele samochodów tylko pytania czy większość z nich nadaje się do kupna ;] Ja niestety mogę ocenić tylko wygląd a co jest pod maską to już inna sprawa i to jest dla mnie największym problemem.

Re: Ford Fiesta ECOnetic: 3,3 l/100 km

Panowie nie oszukujmy się, takie zużycie to tyko na testach, w codziennym życiu przy warunkach drogowych jakie panują, nie jest człowiek w stanie jezdzić na minimalnych obrotach, a jak turbina się rozkręci to wir w baku.Tylko dizel bez turbinki mógłby to osiągnąć. Co do start/stop, to tylko żebyś serwis odwiedzał, rozrusznik i turbinka są katowane, nie mówiąc o akumulatorze.